Lean & Green Award voor Leo de Bruijn Transporten.

Lean & Green Award voor Leo de Bruijn Transporten.

21 februari 2012 om 12:57

Welverdiend compliment voor de hele organisatie.

Leo de Bruijn Transporten uit Gilze mag in april a.s. de Lean & Green Award* in ontvangst nemen. De in levensmiddelenvervoer en bevoorrading van supermarkten gespecialiseerde transportonderneming, schaart zich daarmee bij het groeiend aantal milieubewuste Nederlandse vervoerders dat zich heeft gecommitteerd om in 5 jaar tijd de CO2-belasting met minimaal 20% te reduceren. Voor directeur-eigenaar Leo de Bruijn is de toekenning van de Award een groot compliment voor de hele organisatie van zijn bedrijf. 'Net als kwaliteit en veiligheid is ook aandacht voor het milieu teamwork, waarbij iedere medewerker zijn of haar bijdrage levert.'

Aandacht voor het milieu is voor Leo de Bruijn Transporten net zo vanzelfsprekend als kwaliteit, optimale service aan je klanten en aandacht voor veiligheid. 'Dat zijn geen projecten, maar een manier van denken binnen de hele onderneming', licht De Bruijn toe. Dat begint bij de samenstelling van het wagenpark, dat bij Leo de Bruijn Transporten voor 100% uit DAF bestaat. De meerderheid is voorzien van zuinige milieuvriendelijke Euro 5-motoren. Bij de volgende bestelling kiest De Bruijn voor het nieuwe DAF ATe-concept, waarbij alleen al de vernieuwingen van de PACCAR MX-motor nog eens zo’n 3% brandstofbesparing, dus CO2-reductie opleveren. Voor de koeling maakt Leo de Bruijn Transporten al jaren gebruik van de energiezuinige Frigoblock, terwijl voor het transport tussen distributiecentra het Ecocombi-concept wordt ingezet. En omdat in de levensmiddelendistributie veelvuldig in woonkernen wordt gereden, was het bedrijf een van de voorlopers met fluistertrailers volgens de PIEK-norm. De gestuurde derde as onder de trailers komt bovendien het brandstofverbruik ten goede.

Maar hoewel belangrijk, is keuze voor het best denkbare materieel slechts de basis. Daarnaast komt het vooral ook neer op een optimale planning, het kiezen van de meest economische routes, het optimaliseren van de beladingsgraad en vooral zuinig rijden. 'Het realiseren van de doelstellingen is mensenwerk. Onze chauffeurs worden regelmatig getraind, waarbij naast aandacht voor kwaliteit van het vervoer, juiste behandeling van de lading en veiligheid, vooral ook zuinig omgaan met energie centraal staat. Het nieuwe rijden is te trainen en kan met name in het distributievervoer grote besparingen opleveren', aldus Leo de Bruijn, die eerlijk genoeg is om er aan toe te voegen dat daarmee niet alleen het milieu, maar ook het bedrijfsresultaat gediend is. Het mes snijdt dus aan twee kanten.

* Lean & Green Award
Het Connektprogramma Duurzame Logistiek kent Awards toe aan bedrijven die zich actief inspannen om het logistieke proces duurzamer te maken. Daartoe moet om te beginnen een CO2 nulmeting worden uitgevoerd en weergegeven in zowel een absolute als relatieve uitstoot (CO2 per eenheid); Vervolgens staat de CO2 besparingsdoelstelling vast en bedraagt minimaal 20% in 5 jaar tijd ten opzichte van het jaar van de nulmeting; Dan moet er een goedgekeurd Plan van Aanpak zijn, conform een voorgeschreven format, waarin is vastgelegd hoe de doelstelling gerealiseerd wordt; En vervolgens vindt periodieke monitoring van de resultaten plaats conform de methodiek van Connekt.

Lean & Green Award voor Leo de Bruijn Transporten.

Lean & Green Award voor Leo de Bruijn Transporten.